Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6814599
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Po Bieszczadzkich Połoninach

PO BIESZCZADZKICH POŁONINACH

 

              W czwartek, 3 listopada br. w czytelni biblioteki swoimi bieszczadzkimi pasjami podzielił się ze słuchaczami pan Marcin Barczykowski. Spotkanie doszło do skutku dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie.

             Pan Barczykowski oprócz tego, że jest zadeklarowanym miłośnikiem Bieszczad, jest także wójtem gminy w Dąbrowie. Na spotkaniu w bibliotece przedstawił najciekawsze szlaki turystyczne Bieszczad, urokliwe zakątki tego regionu oraz ludzi tam mieszkających, wszystko wzbogacone o przepiękne zdjęcia. Całości dopełniły nastrojowe ballady w wykonaniu „Starego Dobrego Małżeństwa”, zespołu który także ukochał ten kawałek Polski.

           Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze goście mogli skosztować przygotowanego według bieszczadzkiego przepisu chleba z kujawskim smalcem lub dżemem z miradzkich jagód.

 

Na zakończenie, w podziękowaniu dla miłego gościa pani dyrektor biblioteki wręczyła bukiet kwiatów a pan prezes PTTK turystyczne upominki.

 

                                   Wiesław Woźnica

                                                                                                                                               

                

Redaktor:

Adam Czaplicki

Ilość wyświetleń:

1290

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2016-11-07 08:06:32

Utworzony:

2016-11-07 08:02:49

Historia zmian


Sputnik Software