Urzad Miejski Strzelno
Drukuj artykuł
Zamknij okno
Aktualności » Gminne

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Strofka” dla szkół gimnazjalnych

„STROFKA”
DLA GIMNAZJALISTÓW

    22 kwietnia br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Strofka” dla szkół gimnazjalnych.
    Do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Mogilnie zakwalifikowali się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, z klas pierwszych – Karolina Piskorska z interpretacją „Pani Twardowskiej” A. Mickiewicza oraz w kategorii klas trzecich – Mateusz Iwiński, który recytował wiersz W. Szymborskiej „Miłość szczęśliwa”. Oboje są uczniami Gimnazjum w Strzelnie.
    Komisja konkursowa postanowiła także wyróżnić Ewę Biankiewicz z Gimnazjum SOSW w Strzelnie, która recytowała wiersz naszego lokalnego poety, Stanisława Gajosa, „Weszła do pokoju”.
    W konkursie wzięli także udział: Karolina Truszyńska, Joanna Radzińska, Angelika Krygier, Weronika Szymańska, Klaudia Pawlak, Damian Jabłoński oraz Sylwia Zwolska.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Strzelnie.Redaktor: Piotr Łuczak Źródło: Wiesław Woźnica
Utworzony: 2010-04-23 08:29:45 Ostatnia zmiana: 2010-04-23 08:32:43