Urzad Miejski Strzelno
Drukuj artykuł
Zamknij okno
Aktualności » Gminne

Komunikaty Policji

                                             

komunikat

  Apel do pokrzywdzonych 

 

    Posterunek Policji w Jeziorach Wielkich prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie przywłaszczenia pieniędzy przez właściciela lokalu gastronomicznego „ARKADIA”
w Przyjezierzu.

 

    W dniu 18 stycznia 2013 roku, jedna z osób pokrzywdzonych zawarła umowę z osobą reprezentującą lokal „ARKADIA” na zorganizowanie przyjęcia weselnego. W międzyczasie restauracja przestała prowadzić działalność na terenie miejscowości Przyjezierze, nie wywiązując się z zawartej umowy, jak również nie zwracając pobranej zaliczki.  

    Stąd też śledczy zwracają się z apelem do wszystkich osób, które zawarły podobną umowę i zostały pokrzywdzone wskutek nie wywiązania się z niej przez osoby reprezentujące firmę „ARKADIA”, aby zgłaszały się do Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich 106. Kontakt telefoniczny pod numerem 52 315 96 16. Posiadane informacje w tej sprawie można także przesłać w formie elektronicznej na adres mogilno@bg.policja.gov.pl.

 

 

komunikat

poszukujemy świadków wypadku

 

    Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15 z ulicą Morawskiego w Strzelnie doszłodo zderzenia osobowego Audi A4 z ciężarowym Mercedesem Axor. Policjanci przez cały czas poszukują świadków zdarzenia.

 

    Do wypadku doszło 28 listopada 2014 roku, o godzinie 6:50 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15
z ulicą Morawskiego w Strzelnie. Jak ustalono, kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes Axor z naczepą marki Wielton wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym marki Audi A4, którego kierujący
z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

    Prowadzone czynności w powyższej sprawie nie pozwoliły na ustalenie naocznych świadków. Policjanci zwracają się z apelem do  wszystkich, którzy widzieli całe zdarzenie o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Strzelnie przy ulicy Cieślewicza 4 – tel. 52 315 95 23. Posiadane informacje w tej sprawie można także przesłać w formie elektronicznej na adres mogilno@bg.policja.gov.pl. Wszystkim świadkom gwarantowana jest anonimowość

 

 

 

 

Informacja prasowa

 

 

 

                                                 KIEROWCO! UWAŻAJ NA PIESZYCH

 

 

    Niemal co piąta ofiara śmiertelna wśród pieszych w unii Europejskiej to pieszy, który zginął na polskich drogach. Jesienne - zimowe warunki nie sprzyjają bezpieczeństwu użytkowników dróg, szczególnie  tych niechronionych. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność i dopasujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

W okresie jesienno – zimowym na polskich drogach lawinowo rośnie liczba wypadków drogowych
z udziałem pieszych. Związane jest to przede wszystkim ze specyficznymi warunkami atmosferycznymi. Opady deszczu, poranne przymrozki, szybciej zapadający zmierzch, oślepiające światła nadjeżdżających z przeciwka pojazdów to główne czynniki wpływające na pogorszenie widoczności na drodze, a dodatkowo mokra nawierzchnia jezdni powoduje wydłużoną drogę hamowania. 
    W tych warunkach niezbędne jest zachowanie przez uczestników ruchu drogowego należytej ostrożności, zwłaszcza w miejscach niedostatecznie oświetlonych, a w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, gdzie złudne poczucie bezpieczeństwa skłania pieszych do nieostrożnego wchodzenia na jezdnię nawet w bezpośredniej bliskości nadjeżdżającego pojazdu. W efekcie, niemal każdego dnia dochodzi do wypadku drogowego, w którym pieszy doznaje obrażeń ciała lub ponosi śmierć.
Dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo i wyposażyć się w elementy odblaskowe. Widoczność pieszego wyposażonego w takie odblaski wzrasta kilkakrotnie. Poprawia to bezpieczeństwo jego samego, jak i innych użytkowników drogi.

 

 

mł. asp. Tomasz Bartecki

oficer prasowy KPP w Mogilnie

tel. (52) 315 95 15,  tel. kom. 507 070 856

rzecznik-mogilno@bg.policja.gov.pl

 

 

Redaktor: Adam Czaplicki Źródło: mł. asp. Tomasz Bartecki
Utworzony: 2014-12-22 07:41:16 Ostatnia zmiana: 2014-12-22 07:56:34